Anasayfa KonularKonuMagi Korku Filmi

Magi Korku Filmi

09 Mayıs 2016, 17:18 İzlediğim Filmler Henüz Yorum Yok
1
Magi Korku Filmi
Eh uzun zaman oldu. Çok yoğun olduğumdan dolayı yazı yazamıyordum maalesef. Onun için bugün sizlere Magi (korku) filminden bahsedeceğim. Bir hafta kadar önce filmin afişini sinema önünde görmüştüm ozamandan beri aklımdaydı ama filmler konusunda biraz seçiciyim. Çünkü en az iki saat ayırıp sonra zamanımın çöp olmasını istemiyorum. Geçenlerde de yine aklıma gelince tek başıma gitmek istedim, arkadaşlarımın korku filmleriyle pek arası yok ama ben seviyorum. Filmin konusuna yada fragmanına hiç bakamadım sadece yönetmenine bakmıştım. Hasan Karacadağ olduğunu görünce gerisine bakmaya pek ihtiyaç duymadım. Çünkü Türk korku filmlerinin büyük ve en kalitelilerini kendisi oluşturuyor. Film başlamadan bir reklam gördüm oda korku filmiydi. Şuanda ismini tam hatırlayamıyorum, zaten yakın bir zamanda sinemada görebiliriz. Orada dikkatimi çeken şey filmde hiçbir efekt ve ses kullanılmamış, hepsi doğalmış. Gerçekten de nasıl olacağını çok merak ediyorum. Onada gitmeyi şimdiden istiyorum. Filmimize dönecek olursak filmin bir kaç kişi dışında başrol oyuncuları yabancı. Ayrıca yönetmen koltuğunada Hasan Karacadağ'ın yanında bir yabancı yönetmen daha oturuyor. Ama senaristliğini Hasan Karacadağ üstlenmiş.

Genelde Türk yapımları filmlerin temasını cinler oluşturuyor. Yabancılarda ise daha farklı; ya bir seri katil olur ya zombiler yada çok nadirde olsa şeytanlar olabilir. Ama onların yapımları bizimkiler kadar korkutucu olmuyor. Bu tür filmlerden kolay etkilenen kişiler Türk filmlerinin daha çok etkisinde kalıyor. Buda bizim filmlerimizi daha cazip hale getiriyor.

Genelde farklı sitelerde yorumları okurken yeter artık bıktık bu cinlerden diyenler oluyor. Bilmiyorum başka nasıl bir konu bulunabilir (yorum olarak yazabilirsiniz.) ama ben (her zaman olmasada maalesef) kaliteli filmlerin ortaya çıktığını görüyorum. Magi filmi Türk-Yabancı ortak bir filmi olduğundan dolayı alışageldiğimizin dışında biraz daha farklı sahneler görebiliyoruz. Yani biraz daha yapmacık sahneler diyeyim ben. İzlediğizde ne demek istediğimi daha rahat anlayacaksınız. Filmde karakterler yabancı olduğundan dolayı çoğu sahnesi ingilizce olarak geçiyor çok fazla önemli gibi gelmesede bazı vurgu ve tonlamalarda biraz aksaklıklar olabiliyor yinede.

Klasik Korku Filmi Sahneleri :)

Olaylar hep gece yaşanır, gündüz çekilen bir sahne neredeyse yok gibidir.
Olaylar genelde bir veya bir kaç farklı evde geçer.
Havalar hep kapalıdır yada sürekli yağmur yağar.
Genelde olayların sonu hep kötü biter, nadirende olsa bir kaç kişi kurtulabilir.
Karakterler yürek yemiş gibi hiç korkmazlar. Arkadaşım o bodruma inme işte ne işin var gece gece:)
Daha farklılarını belirtebilirsiniz.

Film açıkçası beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Ne çok kötü nede çok üst düzey ama izlenebilecek bir film. Konuların birbiri ile bağlanması oldukça başarılı. Bu benim için çok önemli aslında çünkü başka filmler izlediğim zaman çok kopuk olayların olduğunu görüyorum ve bunların bir ortak noktasının olmaması benim açımdan filmin kalitesini düşürüyor. Onun için film sonunda genel bir toparlama olması daha akılda kalıcı olmasını sağlıyor.
Ben genelde filmin içeriğini çok fazla anlatmıyorum çünkü izlemek isteyenler olabilir, daha genel konuları ele alarak anlatmaya çalışıyorum. Sonuç olarak izlenebilecek bir film olarak görüyorum. Ama tabiki renkler ve zevkler tartışılmazmış.
Son olarak şunuda söylemeliyim ki en beğendiğim korku filmi Cin Çarpmasıydı.

Önceki konu Blog Yazmak İsteyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Dağ 2 Filmi ile ilgili bilgiler vermektedir.

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 9 + 5 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015 - 2016 | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status