Anasayfa KonularKonuKişisel Blog Yazmaya Başlamanız İçin 10 Neden

Kişisel Blog Yazmaya Başlamanız İçin 10 Neden

09 Aralık 2017, 21:04 Bloglama Henüz Yorum Yok
1
Kişisel Blog Yazmaya Başlamanız İçin 10 Neden

1- Kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz

Kendinizi daha iyi ifade edersiniz Blog yazmak kendinizi ifade etme biçiminin en iyi yoludur.  Bloglar sayesinde artık her şey çok kolaylaştı. En basitinden hazır sistemler üzerinden 15 dakika gibi kısa bir sürede bile istediğiniz gibi bir blog oluşturabilirsiniz. Bunun için teknik bir becerinizin olmasına da gerek yok üstelik. İstediğiniz alanda (yeme-içme, müzik, spor, siyaset, pazarlama, inceleme, kitap, film vs.) düşüncelerinizi diğer insanlarla kolayca paylaşabilir, istediğiniz gibi onlarla konuşabilirsiniz.

2- Daha iyi bir yazar olacaksınız

Daha iyi bir yazar olursunuz Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi olur. Çoğu blog yazarı düzenli olarak yazar, yazdıklarını analiz eder ve düzeltir. Yazmaya başladığınız ilk zamanlar çok iyi yazılar ortaya çıkaramayabilirsiniz. Ancak ilerleyen zamanlar da geriye dönüp baktığınızda daha kaliteli içerikler ürettiğinizi göreceğinizden eminim.

3- Fark yaratacaksınız

Fark yaratacaksınız İlk başlıkta dediğim gibi hangi alanda yazıyorsanız yazın paylaşımlarınız sayesinde bir farkındalık yaratıp büyük destekler toplayabilirsiniz.

4- Bilgilerinizi paylaşacaksınız

Bilgilerinizi paylaşacaksınız Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven birisi iseniz blog yazarak alanınızla ilgili başka insanlar yetiştirme fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle düşünceleriniz başkaları tarafından dikkate alınıp, uygulanırsa ve olumlu dönütler alırsanız bunun değeri hiçbir şeyle ölçülemez.

5- Daha iyi bir düşünür olacaksınız

İyi bir düşünür olacaksınız Yazacağınız konular hakkında daha derin düşüneceksiniz. Çoğu zaman blog yazmak çok zor gelebiliyor. Hangi konuda yazacağım, nasıl yazacağım gibi sorular insanları yazmaktan bir hayli uzaklaştırabiliyor.

Ya da “söyleyecek bir şeyim yok!” diyebiliyorlar. Bu düşüncenin tam tersine henüz ne söyleyebileceğini keşfetmemiş olabilirsin.

6- Mükemmel bir gözlemci olacaksınız

Mükemmel bir gözlemci olacaksınız Her olay, her düşünce ya da hayatınızda olan her şeyle ilgili yazılar yazamazsınız elbette. Bunun yerine en anlamlı olayları veya en anlamlı düşünceleri ifade edebilirsiniz. Bu seçim süreci size en iyi olanı sürekli gözlemleme imkânı verir. Yani en basit olayda bile muazzam bir dikkat yeteneği kazanırsınız.

7- Yeni insanlarla tanışacaksınız

Yeni insanlarla tanışacaksınız E-posta olsun, yorum olsun, topluluklar olsun… Kısa sürede yeni insanlar tanıyacak ve tanınacaksınız. Sizden bahsedecekler, yazdıklarınızdan bahsedecekler.

8- Para kazanacaksınız

Para kazanacaksınız Blog yazmak en başta bir hobi. Hangi hobiniz için size para veriyorlar ki? Elbette hiçbiri. Hatta üstüne siz para veriyor bile olabilirsiniz. Ancak bir blog sahibi olarak manevi kazançların dışında maddi kazançta elde edebilirsiniz. Unutmayın! Para kazanmak için yazmayacaksınız, işinizi iyi yaptığınız için para kazanacaksınız.

9- Başkalarına ilham vereceksiniz

Başkalarına ilham vereceksiniz Bloglar sadece sizin yaşamınızı değiştirmekle kalmaz diğer insanların yaşamlarına da ilham olabilir. Zamanınızı, enerjinizi, dünya görüşünüzü bir yazı haline getirmek ve insanların beğenisine sunmak oldukça güzel bir hizmettir. Yazdıklarınızdan diğer insanların kendilerine bir yol haritası çıkarması ise gerçekten harika bir his.

10- Tavsiyelerinizi sunabileceğiniz bir platform bulacaksınız

Tavsiyelerinizi sunabileceğiniz bir platform bulacaksınız Hepimiz keyifli ya da faydalı bulduğumuz bir şeyi: Güzel bir restoran, müzik, film, gezilecek bir yer, iyi bir kitap vb. şeyleri anlatmayı severiz. Bloglar, bu ve daha fazlasını yapmanız için size müthiş bir fırsat sunar.

Halihazırda zaten bir blogunuz varsa şu konuya göz atabilirsiniz:

Blog Yazmak İsteyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler
Önceki konu Canonical Etiketi Nedir, Nasıl Kullanılır? ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Okunası Kitaplar Listesi ile ilgili bilgiler vermektedir.

E-Posta Aboneliği

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 2 + 5 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status