Anasayfa KonularKonuOkunası Kitaplar Listesi

Okunası Kitaplar Listesi

11 Mart 2018, 03:43 Genel Henüz Yorum Yok
1
Okunası Kitaplar Listesi

Uçurtma Avcısı1 - Uçurtma Avcısı

Lise yıllarında okuduğum ve bana bir nevi okumayı sevdiren bir kitaptır kendileri. Okuduklarım arasında en iyilerinden biri diyebilirim. Halit Hüseyni'nin ilk kitabı ve dünyada satış rekorları kıran bir kitaptır. Hikayesi, üslubu, akıcılığı, verdiği haz muhteşem. 
Bana göre okumayı sevmek bir şans gibi. Daha doğrusu doğru kitabı bulmaktır önemli olan. Her insanın tarzına uygun olmaz bir kitap onun için sıkılıp, okumayı tümden bırakmamak için doğru kitabı seçmek benim için çok önemlidir.

Bin Muhteşem Güneş2 - Bin Muhteşem Güneş

Halit Hüseyni'nin ikinci kitabı: Bin Muhteşem Güneş. Uçurtma Avcısını çok beğendiğimden olsa gerek tereddütsüz almıştım bu kitabı ve yanılmamıştım. Yazarın ilk kitabı gibi bu da gereçkten harikulade bir kitaptır. Sonra yazarın üçüncü bir kitabı çıktı: Ve Dağlar Yankılandı. Ben onuda aldım ama nedense bu iki kitap kadar hoşuma gitmedi. Bilimiyorum belki biraz sıkılmıştım ama onada kötü demek tabiki haksızlık olur.

Aşk3 - Aşk

Bir zamanların en çok konuşulan kitaplarından birisiydi. Elif Şafak'ın okuduğum ilk kitabıydı. Aslında ilk ve tek sanıyordum ama şuan düşünce hatırladım bundan sonra bir de Bit Palas adlı romanını okumuştum ama nedendir bilemiyorum bu denli hoşuma gitmemişti. 
(Bende olan pembe renkli olanı :) )

Sultanı Öldürmek4 - Sultanı Öldürmek

Aslında tam bir Ahmet Ümit ve kitaplarının hayranıyım. Polisiye okumayı çok severim. İşini içine gizem, gerilim girince çok daha güzel oluyor. İlk okuduğum kitabı Sis ve Gece'ydi. Kurgusu çok iyiydi, çok beğenmiştim ozaman daha sonra filminide görüp izlemiştim ama bilirsiniz işte kitaplar ve filmleri arasında uçurumlar oluyor. Onun için kitaplar candır. Ahmet Ümit'in bir çok kitabını okudum. Bunlar: Sis ve Gece, Sultanı Öldürmek, Ninatta'nın Bileziği, Patasana, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Beyoğlu Rapsodisi, İstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Agatha'nın Anahtarı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, İnsan Ruhunun Haritası gibi kitaplarını okudum. Bunların dışında Bir Ses Böler Geceyi ile Çıplak ayaklıydı Gece adlı kitaplarını defalarca okumaya başlayıp hep yarım bıraktım başında beni sarmadı heralde. Sis ve Gece'den sonra Bir Ses Böler Geceyi adlı kitabada film çekildi ama nasıl bir şey olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Serenad5 - Serenad

Methini çok duyduğum bir başka kitap. Geçen yazın ortalarında almıştım ama okumak daha yeni kısmet oldu, biteremedim daha ortasındayım ancak okuduğum kadarıyla benim hoşuma gitti. İnsanda merak uyandırıyor ve okudukça okuyası geliyor insanının. Şu sıralarda tavsiye aldığım bir başka kitabı ise Huzursuzluk. Onunda güzel olduğundan şüphem yok. İlerleyen zamanlarda da onu okumayı istiyorum.

Kırlangıç Çığlığı 6 - Kırlangıç Çığlığı

Veee... Ahmet Ümit'in son kitabı: Kırlangıç Çığlığı. Geçen gün kitaplara bakarken gördüm. Bu kitabında da başrolde Başkomiser Nevzat var. Ünlü bir dizi oyuncusu gibi aynı. Hani o varsa çok iyidir gibisinden. Sabırsızlandığım bir kitap muhteşem olduğundan hiç şüphem yok. Serenad'ı bitirdikten sonra sıradaki kitap.

Ejderha Dövmeli Kız7 - Ejderha Dövmeli Kız

Sanıyorum çok yorum alanlar listesinde görmüştüm. Yüzlerce yorum kitapla alakalı ama hiç aleyhinde bir yoruma rastlamadım. Sadece başlarının küçük hikaylerden oluştuğu ve biraz sıkıcı olduğunu yazıyorlar ama bir süre sonra insan elinden bırakamıyormuş. Beni kitaba çeken bir başka şey şu cümle oldu: Müthiş bir gerilim. Yukarda da söylediğim gibi gerilim ve gizem varsa bende varım. Kırlangıç Çığlığı'ndan sonra okuyacağım kitap.

Kitap alırken çok seçiciyim yorumlarına özellikle bakar öyle alırım, aklıma gelen beğendiğim ve okumak istediğim kitapların küçük bir listesi. Sizin de tavsiye ettiğiniz kitaplar varsa yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Önceki konu Kişisel Blog Yazmaya Başlamanız İçin 10 Neden ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Blog Yazarı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler ile ilgili bilgiler vermektedir.

E-Posta Aboneliği

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 5 + 3 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status