Anasayfa KonularKonuAteistler Bunu da Açıklasın!

Ateistler Bunu da Açıklasın!

26 Mayıs 2015, 15:15 Din Henüz Yorum Yok
1
Ateistler Bunu da Açıklasın!
Bir kaç hafta önce youtube'da yabancı bir adamın (bilim adamıydı sanıyorum) arılar hakkında konuşmasını dinlemiştim. Ulan dedim şunu dinleyen bir ateist nasıl olurda aklını biraz kullanıp bir yaratıcının varlığına inanmaz? (insanlar neden müslüman olmalı? O bambaşka bir konu şimdi oraya değinmeyeceğim.) Bundan bahsetmeden önce sanırım bir yerde okumuştum şuanda tam olarak hatırlamıyorum, Allah diyor ki;

Bir insan olsa. Dağ başında bir insan. Hiç kimseyi görmemiş, hiç kimseyle konuşmamış, hiçbirşey bilmeyen bir insan. Bu insan Allah'ın adını dahi bilmiyor olsa ve Güneş'e baksa, Ay'a baksa, gökyüzüne baksa, dağa baksa, taşa baksa ve deseki: "Bunlar tekbaşına olamaz. Bunların bir yaratıcısı vardır. Ben O'na iman ettim." dese o kişi mümin olur.

İşte kardeşim aklımız var değil mi? Hepimizin inandığı fakat bir türlü gösteremediği bir aklımız var. İşte aklını kullanıp etrafına bir baksan, herşeyin sana hizmet ettiğini göreceksin. Bu mükemmek düzenin nasıl işlediğini herşeyin bir uyum içinde akıp gittiğini görüyorsun. Bunları idare eden elbette bir kudret var. Bu kudretin illa simasını görmen gerekmiyor. Herhangi bir canlıya baksan O'nun zatını görebilirsin ancak bir bakmak var birde görmek var işte bu ikisi apayrı şeyler.

Herneyse bizim şu mühendis arılara geçmeden önce bu ateister neden bir yaratıcıya inanmak istemezler gelin birazda ona bakalım :)  Burada aklıma Hintli İslam alimi Zakir Naik'in bir sözü geldi: "Ateistler aslında yarı müslümanlardır. Onlar La İlahe derler (Allah yok) bizim derdimiz ise İllallah dedirtmektir. (Allah'tan başka İlah yoktur.)"

(Şayet Müslüman olacaksa)

• Günde 5 vakit namaz kılacak Sabahın 5'inde ayağa dikilecek. (hoş çoğu müslümanda kılmıyorda neyse :) )
  • İstediği gibi içki içemeyecek
  • Oruç tutacak
  • Harama yan gözle bakamayacak
  • İstediği gibi kızlarla takılamaycak
  • Her yaptığı işte acaba bunda Allah'ın rızası var mı diye düşünecek vs. vs.

Velhasılıkelam adam rahat hayatını bırakıpta bu zor işlere kalkışmak ister mi? 

Neyse konu iyice dallanıp budaklanmadan biz asıl konumuza dönelim. :) Arılar.

Arılarla ilgili biraz araştırma yaptımda gerçekten inanalımaz derecede insanı şaşırtan bir algoritmaları var :D tam anlamıyla bir matematik profesörleri diyebiliriz. Arıların peteklerini yapmaları için muazzam bir akla sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü bildiğiniz üzere arıların petekleri altıgen şeklindedir ve bunların hiçbiri gerçektende tesadüfen değildir. Neden dikdörtgen, üçgen, sekizgen veya daha farklı bir şekil değide altıgen? Arılar bu ilmi nereden almış bilmiyorum ama :D altıgen şekli birim alanların daha iyi kullanılabilmesi ve daha az balmumu kullanılması için en ideal şekil altıgendir. Çünkü 1 kg balmumu için yaklaşık 22 kg bal tüketilmesi demektir buda tabiki daha fazla efor demek. 

Öte yandan bir petek yapılabilmesi için yüzlerce arı aynı anda çalışıyor ve hepsinin koydukları tuğlacıklar birbiri ile aynı boyuttalar. Diğer ilginç bir konuda şu ki diyelim onlarca arı ayrı ayrı yerden petek yapmaya başladı ve orta noktaya kadar ulaştılar, bütün arılar orta noktaya geldiklerinde ortada oluşan peteklerde diğerleri kadar kusursuz ve eşit. Birkaç matematik profesörünün eline cetvel verip aynı işi yapmalarını istesek eminim okadar kolay olmayacaktır.

Altı hafta yaşayabilen arılar bukadar ilmi hangi mektepten öğrendi dersiniz? Biz insanız ve onlardan binlerce kat daha üstünüz ama altı haftalıkken hangimiz daha doğru düzgün bir işimizi halledebiliyoruz ki? Yani kardeşlerim uzun lafın kısası sadece bir arı ile Allah'ın varlığını ispatlayabiliriz. Üstelik doğada okadar mucize varken, bu sadece birtanesiydi. Hepsi hakkında binlerce makale yazılabilir. Tabiki şunu söylemeden de geçmeyeyim Allah'ın varlığını en iyi Kur'an-ı Kerim açıklar. O'na başvurmakta fayda var.

Son olarak bu kadar kusursuz ve mükemmel olarak işleyen şu kainat kitabında bize düşen tek şey SÜBHANALLAH demektir.

Önceki konu Sony Xperia'da Görüntülü Konuşma Yok! ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu 3 İdiots (Üç Aptal) ile ilgili bilgiler vermektedir.

E-Posta Aboneliği

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 0 + 8 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status