Anasayfa KonularKonuNe Çektik Sizden Be Kardeşim!

Arama Yap

E-Posta Aboneliği

Abone olduktan sonra mail adresinize gelen linke tıklayarak aboneliğinizi aktif edebilirsiniz.

Okuyorum

Son Yorumlar

Mert kiziltas Super

Ne Çektik Sizden Be Kardeşim!

09 Temmuz 2015, 17:56 Genel 4 Yorum
1
Ne Çektik Sizden Be Kardeşim!

Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır aklımda olan bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Daha yeni vakit bulabildiğimden şimdi yazmak zorundayım. 

Geçen günlerde youtube'de gezinirken Oflu Hocan'nın Şifresi diye bir filme denk geldim, izlemeye başladım. Ama filme başladığıma, başlayacağıma pişman oldum. Filmin isminden de anlaşılacağı gibi filmin boşrolünde bir Hoca bulunuyor. Ama filme başlar başlamaz hocandan da küfürleri duymaya başlayacaksınız. Benim amacım burada bu filmi yermek değil, genel anlamda bu tür filmleri eleştirmek. Zaten alışılagelmiş bir durum olarak komedi filmlerinde küfür olmadan o filmin tutması biraz zor öyle olmayan pek az film vardır diye düşünüyorum. Nedir bilmiyorum ama ya milletimiz küfür duymayı çok seviyor ya da küfür olmayan filmler diğerlerine göre o kadar kalitesiz oluyor ki yeterince izlenmiyor. Neyse asıl konumuz bu değil. Konumuza dönecek olursak. Taa Yeşilçam'dan bu yana filmlerde oynayan hocalar, imamlar, şeyhler, din adamları vs. ya sahtekar oluyor, ya düzenbaz oluyor ya başka birşey oluyor. Ama sonuçta hiçbiri gerçekte olduğu gibi değil tam aksi şekilde anlatılıyor. Genel olarak içinde imam olan hangi filmi izlediysem bu durum ne yazıkki böyle. Biraz hafızalarınız yokladığınız zaman sizde farkedeceksiniz. Örnek vermek gerekirse benim aklımda olan bir kaç film aktarmak istiyorum size;

1- Vurun Kahpeye

2- Zühürt Ağa

3- Kibar Feyzo

4- Üçkağıtçı

5- Hükümet Kadın 1

6- Kertenkele

7- Oflu Hocanın Şifresi

8- Sümela'nın Şifresi

bunlar benim şuan aklıma gelenler ama emin olun daha onlarcası var. Sadece bu değil dinle, imanla, Alllah ile dalga geçilen bir çok filme rastlamakta mümkün.

Bugün ateistler ile sokak röportajlarını izlerken birisi çok ilginç birşey söyledi. Tam da benim anlattığım konu ile alakalı olarak: "Televizyonda izlediğim bir çok filmde hocalar, imamlar öyle anlatılıyorki gerçekten onlardan soğuyup inanmak istemiyorum diyordu." Biyerde haklı sayılabilir eğer biz gerçekleri olduğu gibi aktaramazsak batıla gerçek diye inanırlar. Bunu için söyleyeceğimiz tek söz şu olmalı: "İnsanlar kusurlu İslam değil."

Gerçekleri söyleyecek yalnız olarak biziz. Bunu için mücadele etmemiz gerekiyor.

Sağlıcakla kalın. İyi çalışmalar :) 

Önceki konu 3 İdiots (Üç Aptal) ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu İzledim: Bir Zamanlar Anadolu'da ile ilgili bilgiler vermektedir.
Başlıca Yorumlar
Yanıtla
1
Gramertay 08 Mart 2016, 17:44
Öncelikle blogunun 1. yaşı kutlu olsun Onur. Yan tarafta bu konuyu gördüm, başlık ve resimle karşılaşınca önyargılı girdim konuya ama okudukça hem fikir olduğumuzu gördüm. Dediklerine harfiyen katılıyorum ancak bunlar bitmez... Bizim gibilerin bunu iyice yayması lazım. Ellerine sağlık.
1
Onur DeğerYazar 08 Mart 2016, 18:05
Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim.
Ama ne yazık ki bu durum çok uzun yıllardan beri böyle devam edip gidiyor. Tamam gülüp geçiyoruz ama seninde dediğin gibi insanların bilinçlenmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekiyor.
Yanıtla
1
Murad 10 Mart 2016, 10:22
Elinize sağlık, uzun zamandır benimde aklıma takılan bir konuydu. Adamlar kiliseye gider nikah kıyar, papaza diz çöker günah çıkarır, bizimkiler inançlarını yerlere serer. Bu ülkenin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği olan din alimlerini ayaklar altına alır, alay konusu yapar, küfürbaz yapar vede utanmadan bunu izleyiciye büyük bir başarıymış gibi sunar. İzleyiciler olarak bu aldatmalara kanmamamız gerekir.
0
Onur DeğerYazar 10 Mart 2016, 15:20
Gerçekten çok haklısın Murad. Artık insanlarımızında buna izin vermemesi gerekiyor. Görüşün için teşekkür ederim.
Yanıtla
0
Pisipisi 19 Mayıs 2016, 00:00
nedense ülkemizdeki filmlerde Müslüman din adamları hep sahtekar üç kağıtçı olarak gösteriliyor. Oysa, yabancı filmlerde din adamları saygın kişilikler olarak gösteriliyor.rnrnAcaba bu tür filmlerde ateistlerin parmağı olmasın?rnrnBu arada şu yorum kısmındaki e-posta illetini nasıl kaldırdın. temadan mı kaynaklanıyor yoksa bir eklenti mi kullandın..
0
Onur DeğerYazar 19 Mayıs 2016, 16:40
Öncelikle yorumun için teşekkürler. E-posta kısmı içinse wp yada başka bir sistem kullanmıyorum. Kendi yazdığım sistem olduğu için istediğim değişiklikleri kendim yapıyorum.
Yanıtla
0
pisipisi 19 Mayıs 2016, 16:57
kullandığın wordpress değil mi?
0
Onur DeğerYazar 20 Mayıs 2016, 00:20
Hayır wordpress değil. Kendi yazmış olduğum sistem.

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 0 + 1 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status