Anasayfa KonularKonuİzledim: Bir Zamanlar Anadolu'da

İzledim: Bir Zamanlar Anadolu'da

14 Temmuz 2015, 18:19 İzlediğim Filmler Henüz Yorum Yok
0
İzledim: Bir Zamanlar Anadolu'da

Merhabalar,

Türk filmleri arasında en beğendiğim filmlerden birisi olan Bir Zamanlar Anadolu'da filminden bahsedeceğim.

Filmin tarihi 2011 ancak daha yeni izleyebildim, çok fazla film izlemediğimden kaynaklanıyor bu durum. Aslında filmler konusunda oldukça seçiciyim çok konuşulan, çok izlenen veya da bildiğim bazı oyuncuların, yönetmenlerin filmlerini izliyorum. Bu filmi bir kaç kez TV'de görmüştüm ancak tamamını izleyememiştim. Geçen günlerde bir internet sitesinde gezinirken görmüştüm. En iyi Türk filmleri arasında gösterildiği için izledim sadece. Ama izlediğim içinde hiç pişman olmadım. Filme başlarken beni direkt olarak çekti diyebilirim. Filmde öyle bir oyunculuk ve doğallık var ki kendinizi filmden bir karaktermiş gibi hissediyorsunuz.

Gerçekten merak uyandırıcı, Anadolu insanını canlandırabilen bir kadro ve oyuncluğa sahip filmde bir çok gizli mesaj da veriliyor elbette.  Bunlara  geçmeden önce filme ait bir kaç sitedeki yorumlara baktım da görüşler de benim görüşlerime oldukça yakın tabiki beğenmeyen, vaktimi boşa harcadım diyenler de var ama filmi beğenenler bunlardan daha fazla. Eleştirenleden bazıları film Anadolu'da diye geçiyor ancak Trakya'da çekilmiş diyor. :) Ya kardeşim bunun onla ne ilgisi var isterse Amerika'da çekilsin. Önemli olan bana ben olduğumu hissettirmeleriydi, bunu da gayet güzel başardılar  bence. 

Filmin konusu bir suçlunun işlediği cinayeti itiraf etmesi ve ardından cesedi gömdükleri yeri aramasıyla başlıyor. Her bir tepe ardında, her bir yol ayrımında farklı farklı hayatlar ortaya çıkıyor. Filmde aşırı biçimde hissettirilmeyen ama oldukça sağlam vurgu yapılan bir ayrıntıydı bence. Daha sonra savcının arkadaşımın karısı diye anlattığı kadında bence kendi karısıydı. Buradaki hikayeyi uzun uzun anlatmak istemiyorum. İzlerseniz veya izlediyseniz zaten bileceksinizdir.

Filmde en beğendiğim bölüm polislerin bir köyde eve misafir olmaları ve orada geçen anlar bence filmin en güzel bölümüydü. Konuşmalar olsun, oyunculuk olsun on numaraydı diyebilirim.

Bana göre film çok güzeldi ama sonunda izleyenleri şoka uğratacak bir sahne olsaydı her şey daha da muhteşem olabilirdi, ama yinede tavsiye olunan bir film.

Önceki konu Ne Çektik Sizden Be Kardeşim! ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Windows 10 Çıktı! ile ilgili bilgiler vermektedir.

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 9 + 1 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015 - 2016 | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status