Anasayfa KonularKonuBloglarınızı Çöplüğe Çevirmeyin!

Bloglarınızı Çöplüğe Çevirmeyin!

08 Kasım 2015, 11:03 Bloglama 1 Yorum
0
Artık günümüzde bir çok kişinin kişisel veya genel blogları var. Bildiğinizi gibi blog kurmak en basitinden hazır sistemler ile dakikalarımızı alıyor. Buraya kadar her şey çok basit ve kolay görünüyor. Bu işlerin içine hiç girmemiş birisi için daha da basit. Ama asıl iş bundan sonra başlıyor. Bloğunuzda bir şeyler yazmak ve ziyaretçilerinizin ilgilisini çekebilecek yada onlara faydalı olabilecek içerikler üretmeyi başarabilecek konuma yükselmeniz gerekiyor. Başlarda herşey normal olarak görünebilir. Ama ilk yazılarınızdan sonra artık bu iş gözünüzde büyümeye başlıyor ve bu konuda (yazma) yetersiz olduğunuzu düşünmeye başlıyorsunuz. Tabiki bunu herkes için söylemiyorum. Gerçekten çok kaliteli içerikler üreten insanlar var. Onlar bir tarafa. 

Hani dedimya iş bloğu oluşturduktan sonra başlıyor diye bundan sonra ziyaretçi artışları için, alexa için, google'da çıkmak için kaygılanmalar başlıyor ve blog sahipleri bunun telaşı içerisine giriyor. Aslında sadece kendi için yazanlar, ziyaretçi veya diğer metrikler gözünde olmayan bloglardan da bahsediliyor ancak ben bunlara pek inanmıyorum. Her insan verdiği emeklerin karşılığını almak ister, okunmak ister. Eğer öyle değilse sadece günlük tutması daha faydalı diye düşünüyorum:)

Konumdan fazla uzaklaşmadan asıl meseleye yavaş yavaş gelelim. İçerik üretme sıkıntıları başlayınca, blogları güncel tutmak ve daha yoğun bir içeriğe sahip olduklarını göstermek için ordan burdan kopya içerik veya yerli yersiz her konuyu, her olayı, her sözü makale şeklinde yayımlaya başlıyorlar. Örneğin sadece bir şarkıyı, ünlü birinin tek bir sözünü ya da başından geçen bir olayı... Bu tür blogları gerçekten takip etmeyi ben tercih etmiyorum.

Özet olarak asıl anlatacağım noktaya gelirsek;

Bloglarınızı sürekli olarak güncelleyemiyor, yeni yazılar yazamıyor yada fazla ilgilenecek vaktiniz yoksa kopyala yapıştır mantığıyla hareket etmeyin. Sadece sitenizdeki yoğunluğu artırmak için her konuyu sitenizde yayımlamayın. Böyle olmaktansa içeriğiniz az, kaliteli ve özgün olsun. İnanın daha fazla faydalı olacaktır. İyi çalışmalar.

Önceki konu Allah'ın Varlığı Belirsiz Değildir! ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Htaccess Site Engelleme ile ilgili bilgiler vermektedir.
Başlıca Yorumlar
Yanıtla
0
Mehmet 02 Aralık 2015, 00:27
Kopya içerik her zaman kötüdür içerikleri okuyarak aklınızda kalanları yazmanız çok daha faydalı ve ileric bir yaklaşımdır.

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 6 + 10 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015 - 2016 | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status