Anasayfa KonularKonuDüğün Dernek 2: Sünnet

Düğün Dernek 2: Sünnet

06 Aralık 2015, 17:22 İzlediğim Filmler 2 Yorum
0
Düğün Dernek 2: Sünnet

Merhaba

Haftalardır beklediğim filmi nihayet izleyebildim. Bir kaç gün öncesinden internette bilet baktmıştım ama bulamamıştım. Neyse ki birden fazla salonda her 2 saatte bir yayımlandığından kolay yer bulduk. Düğün Dernek'in devam filmi olan Düğün Dernek 2 Sünnet'i arkadaşlarımla birlikte izledim. İnsanlar filmi izlemek için adeta birbirleriyele yarışıyor:) ilk filme göre daha akıcı, daha komik, daha eğlenceli, daha aksiyonlu diyebilirim. Birinci filmdeki kadrodan daha geniş bir kadro yer alıyor. Oyuncuların karakterleri, oyunculukları, tiplemeleri muazzamdı. Bende bir Sivaslı olarak oyuncuların yaptıkları şiveyi beğendim doğrusu. Özellikle Rasim Öztekin'i.

Birinci filmi izlediyseniz filmin konusunu tahmin etmeniz zor değil. Birinci filmde yabancı bir gelin için düğün planları yapılırken, devam filminde doğan çocuğu sünnet etme planları yapılıyor:)

Öyle bir filmki daha dün izlemiş olmama rağmen sanki hiç izlememiş gibiyim. İzleyeni içine çekiyor, herşeyi anlık olarak yaşayıp sonrasında hiçbir şey hatırlamıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Yada sadece bana öyle geliyor, bilmiyorum. Genelde pek fazla film izlemiyorum. Belki bunu diğer konularda da söylemişimdir ama yinede tekrar edeyim dedim:) bu yüzden bana öyle geliyor. Genelde çok güzel olduğuna inandığım filmleri izlemeyi tercih ediyorum. Vaktim çok kıymetli:) ayrıca filmi bitirmeden kalkmak istemediğimden film başında sıkılıyorum hatta geç saatlerde izlersem uyuduğum bile oluyor:) Başka bir sebepte filmin beklentimin karşılamıyor olması. Genel sebepler bu yönde.

Neyse biz filmimize dönelim.

Filmdeki çoğu karakterin pek fazla bir şey yapmasına gerek yok. Yani bir şey yapmadan da güldürebilen karakterler var. Birde üzerine pek fazla bir yerde görmeyeceğiniz değişik tiplemeler, değişik espriler, değişik mizah anlayışları eklenince işte ozaman tadından yenmiyor.

Oyunlar gerçekten çok yetenekli ve komik yani hepsi on numara oyunculuk çıkartmış. Hepsi çok iyi Ahmet Kural, Murat Cemcir vs. Ama Rasim Öztekin'in oyunculuğu gerçekten takdire şayandı. Öte yandan senaryoda çok kaliteliydi. Birinci filme oranla daha iyi iş çıkarmılardı. Her zaman üstüne koyarak ilerliyorlar.

Yani kesinlikle izlenmesi gereken çok iyi bir yerli yapım. Unutmadan, filmin sonunda yeni bir filmin geleceğinin sinyalini verdiler. Daha bu film yeni vizyona girmişken diğerini sabırsızlıka bekliyoruz diyebilirim. Artık seyircinin beklentisini çok fazla yükselttiklerinden bir sonraki film için daha fazla çalışmalılar.

Önceki konu Edu ve Gov Uzantılı Backlink ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Bloglardan Yorum Backlink Almak ile ilgili bilgiler vermektedir.
Başlıca Yorumlar
Yanıtla
0
seams 13 Aralık 2015, 15:57
Benimde izleme fırsatım oldu gerçekten çok güzel bir film çıkartmışlar.
0
Onur DeğerYazar 13 Aralık 2015, 17:49
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Yanıtla
0
islam 09 Ağustos 2016, 17:14
bu film bir harika ben bu adamların dizilerinizde hiç kaçırmadım ekip harika

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 0 + 0 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status