Anasayfa KonularKonuVideo Backlink

Video Backlink

21 Şubat 2016, 12:02 SEO 3 Yorum
1
Video Backlink
Merhabalar bu konumuzda video backlink nedir? Nasıl kullanılmalıdır ve seo açısından önemi nedir başlıkları altında bu konulara değinmek istiyorum.

Video, reklam sektörünün en akılda kalıcı, en fazla bilginin verilebileceği reklam yöntemidir. Ancak ben burada reklamlar hakkında bilgi vermekten  ziyade video reklamları seo amaçlı nasıl kullanabileceğimizi anlatacağım.

Video hazırlamak yani ses ile görüntünün birleştirilerek bir bütün halinde sunulması zor bir iştir. Ancak daha basite indirgeyerekte olsa, yapıldığında sitenizin yükselmesine son derece katkı sağlamaktadır.

Daha önceki yazılılarımda makalelerin özgün olması gerektiğinin altını defalarca çizmiştim. Aynı şey burada da geçerli. Yani yapacağınız videolar makaleler gibi özgün olmak zorundadır. Videoların özgün olup olmadığını Google anlıyor ne yazık ki. Eee koskoca Google bu:) Google videoların uzunluğuna, aynı uzunluktaki anahtar kelimelere, başlıklara ve daha farklı kriteleri göz önünde bulundurarak videoların özgünlüğünü ayırt edebilmektedir.

Profeysonel olarak video reklam yaptırmanın maliyeti yüksek olacağından en çok bilinen camtasia masaüstü programını kullanarak sitenizi yada herhangi bir konuyu videoya çekerek popüler video ortamlarına yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra videolara site adresinizi de ekleyerek ilave reklam elde edebilirsiniz tabii.

Popüler video sitelerine örnek vermek gerekirse;

Youtube

Vimeo

Facebook

Dailymotion

İzlesene

Metacafe

Mynet

Timsah

Megavideo

Vidivodo

Yahoo

SevenLoad

gibi sitelerden profil oluşturarak videolarınızı yükleyebilir ve doğal backlink elde edebilirsiniz.

Burada en önemli nokta bu sitelerin başlık, açıklama, etiket bölümlerine site urlsini eklemektir. Böylece en kaliteli sitelerden link alırsınız, sitenizin tanıtımı yaparsınız ve backlink sayınızı hızla artırmış olursunuz.

Bu yapacağınız reklamların size oldukça artı yönleri olacaktır. Yukarıda verdiğim siteler dünya çapında en fazla üne sahip olan sitelerdir. Bu sitelere genellikle kullanıcılar video yüklemektedir. Bunların yanı sıra dünya üzerinde onlarca video sitesi bulunmaktadır. Bu daha küçük video siteleri içeriklerini artırmak amacıyla büyük sitelerden botlar yardımıyla videoları çekerek kendi sitelerinde yayımlamaktadır. Sizin, bu büyük sitelere yüklediğiniz videolarda botlar sayesinde küçük sitelere çekilirse hiç yorulmadan onlarca siteden backlink elde etmiş olursunuz. Bu tür botlar urlleri çekmiyor olsa dahi sitenizin reklamı yapılmış ve indexsiz url sayınız artmış olacaktır.

Önceki konu Sosyal Medya Uzmanında Bulunması Gereken Özellikler ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Lovemark Nedir? ile ilgili bilgiler vermektedir.

E-Posta Aboneliği

Başlıca Yorumlar
Yanıtla
1
Levent 28 Şubat 2016, 18:24
Değerli paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.
1
Onur DeğerYazar 28 Şubat 2016, 21:46
rica ederim işinize yaradıysa ne mutlu bana:)
Yanıtla
1
mustafa 02 Mart 2016, 15:54
hocam çok iyi bir noktaya değinmişsiniz. seo açısından faydalı bir bilgi. Ayrıca özgün video konusunada değinmeniz yeni şeyler öğrenmemize vesile oldu. Çok teşekkürler.
Yanıtla
0
TurkishModders 08 Mart 2016, 20:21
Yararlı makale elinize sağlık ileri de backlink alışı gerçekleştirebilirim.
0
Onur DeğerYazar 08 Mart 2016, 21:37
Görüşleriniz için teşekkürler.

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 10 + 5 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status