Anasayfa KonularKonuOnur Değer Kişisel Blog Sitesi

Arama Yap

Okuyorum

Onur Değer Kişisel Blog Sitesi

07 Mart 2016, 12:57 Bloglama Henüz Yorum Yok
0
Onur Değer Kişisel Blog Sitesi

Kişisel blog nedir?

Kişisel bloglar günümüzde oldukça rağbet gören platformlardır. İnsanların bilgi, tecrübe yada birikimlerini belirli kitlelere ulaştırmak için kişisel blog açmaktadırlar. Bu blogların konuları, alanları kişiye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin açılan bir blog sitesi teknoloji üzerine de olabilir, kişisel yazılar üzerine de, moda üzerinede. Bu tamamen kişisel blog sahibiyle alakalı bir durumdur. İnsanların amaçları; geniş kitlelere ulaşmak ise bu alanda oldukça profesyonel hareket etmek zorundadırlar. Profesyonelliğin ilk basamağı tema ve domain seçimidir. Eğer daha iyi işler yapmak istiyorsanız en başta bu ikisinin önemini çok iyi kavramanız gerekmektedir. Günümüzde ücretsiz olarak hizmet veren bir çok kurum vardır. Eğer işe böyle başlarsanız yükselmeniz önünde çok büyük engeller çıkabilir. Bunun için ücretli bir tema ve ücretli bir alan adıyla işe başlamalısınız. Bu konularda pek bilginiz yoksa; sadece öğrenme amaçlı, kendinizi geliştirme amaçlı yada sadece hobi amaçlı olarak ücretsiz sistemler kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Kişisel blog sayfalarının önemi?

Diğer sitelerden farklı olarak kişisel blog yazarı kendi başından geçen bir olayı eğlenceli ve samimi olarak anlatabiliyotlar. Buda yazıların daha fazla okunmasında, blog sahiplerinin kullanıcılarla daha iyi iletişim kurmasında çok yardımcı oluyor. Örneğin yurt dışında bir yere gitmek istiyorsunuz ve o yerle ilgili bir araştırma yapacaksınız. Normal sitelere girerseniz o şehir, yada ülke hakkında ansiklopedik  bilgiler verecektir. Ama bir blog sayfasında bu gibi düz yazıları bulmanız çok güç. Blog yazarı o ülke hakkkında bildiklerini yada gördüklerini içtenlikle size aktaracağından o yer ile ilgili daha iyi izlenimler elde edebileceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Kişisel blog sayfaları kime hitap etmeli?

Bu konu tamamen yazarın hangi kesime hitap ettiğiyle alakalıdır. Yani kaleme aldığı yazılar daha çok hangi gruplara hitap ediyorsa, onlarla olan iletişimi daha fazla olacaktır. Tabiki yazarın hitap etme üslubu ve tarzıda oldukça önemli bir faktördür. Yazarlar espiri yapmalı ama her konuda da espiri yapılamaz. Bir blog yazarı konusuna göre yeri geldiğinde çok ciddi olmalı, yeri geldiğinde de aşırıya kaçmadan samimi cümleler kurabilmelidir. Onur Değer, size her alanda ilgiyle okuyabileceğiniz, kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz içerikler hazırlamak için çalışmaktadır.
Önceki konu Lovemark Nedir? ile ilgili bilgiler vermektedir.
Sonraki konu Onur Değer - Kişisel Blog 1 Yaşında! ile ilgili bilgiler vermektedir.

E-Posta Aboneliği

Yorum Yap

Ad - Soyad (Gerçek ad ve soyadınızı giriniz) Varsa İnternet Sitesi ÖR: (http://onurdeger.com.tr) Görüşünüz
Güvenlik Sorusu 8 + 5 = ?
Onur Değer - Kişisel Blog © 2015'ten bu yana... | Tüm hakları saklıdır. DMCA.com Protection Status